Bazı anne babaların en büyük derdidir bebeklerinin uyku problemi. Yıllardır bebekleri uyutmak için çeşitli yöntemler denenmiştir. Battaniye içinde sallamalar, ayakta sallamak, kucakta sallamak gibi pek çok yöntemle bebeğini uyutmayı deneyen aileler vardır. Uzmanlara göre bu işin en doğru yolu bebeğin kendi yatağında kendi kendine uyuması tabii ki.

Beşikte, battaniyede, kucakta bebeğinizi uyutmakta zorluk çekiyorsanız vereceğimiz pratik ve sağlıklı bir yöntemle, bebeğinizi 40 saniyede uyutabilirsiniz. Üstelik bu yöntem, ağlama krizlerine giren uyumamak için huysuzlanan çocuklarında kısa sürede uyumasını sağlayacak.

Bebeğini uyutmak için çok kolay ve ilginç bir yöntem bulan Nathan Dailo 3 aylık olan bebeğini ne yastıkla sallıyor ne de yatağını sallıyor. Bebeğini uyutmak için bir kağıt mendili bebeğinin yüzünde alnından çenesine kadar 10-15 kez gezdiriyor ve bebeği uykuya kolaylıkla teslim oluyor. Dailo, bu yöntemle uyuttuğu bebeğinin videosunu diğer ailelerin de faydalanması için paylaştı. Bu yöntemi uygulayarak bebeklerini uyuttuklarını söyleyen anne baba sayısı ise hayli fazla.

Bakın bu minik bebek nasıl saniyeler içinde uykuya dalıyor!

Bebeğini uyuturken bu yöntemi deneyecek misin?

Peki senin böyle bilinmeyen uyutma yöntemlerin var mı?

Forum’da bizimle paylaşmaya ne dersin?

Daha Fazlası Genel

10 Yorumlar

 1. Ereayn

  25/10/2018 at 15:32

  bu uzakdoğu bebelerinde de ne saç var. Allah boya değil saça veemiş 😂

  Cevap ver

 2. Hatice

  25/10/2018 at 15:33

  Benim kızım 8 aylık bu yöntemi daha önce duymuştum uyguladım hatta benim ki kahka atıyor ya uyumuyor böyle 😂

  Cevap ver

 3. AliEmirin_Annesi

  25/10/2018 at 15:38

  Elbette denedim fakat her zaman işe yaramıyor malesef 🤷

  Cevap ver

 4. Seda

  25/10/2018 at 15:47

  Bebeğin iki kaşının ortasından yani alnından aşağı doğru baş parmağınızla hafifce bastirarak masaj yaparsaniz ağlayan bebek sakinleşir. Kolayca uykuya dalmasina da yardımcı oluyor.

  Cevap ver

 5. İpek

  27/10/2018 at 23:33

  Ben 40 günlük bebeğimi gözüne küçük müslin ağız bezleri koyarak ve ağzına emzik vererek uyutuyorum. Ama tabi öncesinde gazı var mı aç mi yada altı temiz mi yokluyorum sonra yatağına yatırıp gözlerini örtüp emziği veriyorum uykuya dalıyor. Çok ağlıyorsa önce onu sakinleştiriyorum. Kucağıma alıp ten teması yapıyorum kulağına yavaş yavaş pışpış sesi yapıyorum sırtını sıvazlıyorum sakinleşince yatağına koyuyorum. Eğer tekrar ağlarsa yine alıp aynı işlemleri yapıyorum. Çok ağlamasına izin vermiyorum ki em ufak şeyde bile ağlamaya başlamasın diye. Bazen çok fazla ayakta kaldığında uykusu ağır basıp ama uyumamakta direttiğinde çok şiddetli ağlıyor o zaman ayağıma koyup aynı işlemi yapıp yani gözünü bezle kapatıyorum ve emzik veriyorum ve sonra çok hafif olacak şekilde gerçekten ama çok hafif olsun sallıyorum uykuya dalıyor. Çocuğunuzun başka bir sıkıntısı yoksa uykuya illaki her yöntemle en geç 3 dk da uykuya dalmış olması gerek daha uzun sürüyorsa o çocuğun başka bir sıkıntısı vardır yada uyku zamanı geçmiştir o yüzden sıkıntı yapıyordur. Yetişkin insanlarda olduğu gibi bebeklerin de biyolojik saatleri vardır. Siz onu yönlendireceğinize izin verin o sizi yönlendirsin.

  Cevap ver

 6. Nara

  01/02/2019 at 05:35

  Benim kızımın uyku düzeni yok malesef 1bucuk aylık daha kucakta uyuyor yerine koyunca gözler fıldır fıldır😂

  Cevap ver

 7. Sevda

  30/05/2019 at 22:43

  Hayır ya hiç işe yaramadı defalarca denedim baktım olmuyor uyku eğitimi verdim bebeğime

  Cevap ver

 8. Sedanur

  03/06/2019 at 12:31

  Yontemin ise yaramasi sadece bebegin yuzune surulen peceteden kaynaklanmiyor.Dikkat ederseniz bu bebek kundaklanmis.Bende denedigim icin rahatlikla souleyebilirim ki kundaklamak bebegin uykuya gecisini cok kolaylastiriyor.

  Cevap ver

 9. Larisa

  21/05/2021 at 22:31

  Denedik bir işe yaramadı 😅 heralde bizimkiler böyle şeylere kanmazlar 🤣

  Cevap ver

 10. Meryem

  01/11/2021 at 22:51

  Bende denedim uykuyu birak 40 saniyeyi 40 dakikaya çıkardık cocuk oyun sandi resmen gülme krizine girdi 😂

  Cevap ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir